VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS TWÓRCZOŚCI MARII DUŁAWSKIEJ „CUDZE CHWALIMY I SWOJE ZNAMY”

VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS TWÓRCZOŚCI MARII DUŁAWSKIEJ „CUDZE CHWALIMY I SWOJE ZNAMY”

23 Maja odbył się w naszym przedszkolu VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI I PLASTYCZNY TWÓRCZOŚCI MARII DUŁAWSKIEJ „CUDZE CHWALIMY I SWOJE ZNAMY”

Celem konkursu plastycznego i recytatorskiego było propagowanie kultury czytelniczej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, popularyzacja twórczości Pani Marii Duławskiej, rozwijanie zainteresowań plastycznych, pomysłowości i aktywności twórczej, prezentacja zdolności oraz umiejętności recytatorskich dzieci. Na konkurs plastyczny wpłynęło 13 prac, a do konkursu recytatorskiego zgłoszonych zostało 11 uczestników z zamojskich placówek publicznych oraz niepublicznych.

Laureaci konkursu plastycznego: I miejsce – Aleksandra Z. – PM Nr 12 I miejsce – Michalina P. – PM Nr 14 II miejsce – Maja W. – PM Nr 12 II miejsce – Maja B. – PM Nr 14 III miejsce – Teodor M. – PM Nr 4 III miejsce – Emilia R. – PM Nr 15

Wyróżnienia: • Julia G. – PM Nr 15 • Alicja D. – PM Nr 15 • Julia R. – PM Nr 10 • Aleksander M. – Przedszkole Radosna Kraina • Victoria S. – P Nr 3 Specjalne – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy • Martyna H.– PM Nr 10 • Piotr S. – PM Nr 14

Konkurs recytatorski Jury wybrane zostało pośród rodziców i nauczycieli, którzy byli obecni podczas konkursu. Kryteriami oceny uczestników był dobór tekstu, interpretacja, kultura słowa, wrażenia artystyczne. Jury w składzie: Pani Maria Duławska, Pani Agnieszka Tama, Pani Katarzyna Kuczyńska wybrało zwycięzców konkursu oraz osoby wyróżnione.

Laureaci konkursu recytatorskiego: I miejsce – Oliwia G. „Zebra”, PM Nr 14 I miejsce – Wanda A. „Wielbłąd”, PM Nr 14 II miejsce – Liliana W. „Rozmowa z księżycem”, PM Nr 15 II miejsce – Małgorzata B. „Żabka”, PM Nr 15 III miejsce – Maja D. „Lis”, PM Nr 10 III miejsce – Julia M. „Awantura w ogrodzie”, PM Nr 5

Wyróżnienia: • Maksymilian T. „Spacer”, PM Nr 15 • Laura K. „Bóbr”, Niepubliczne Przedszkole Radosna Kraina • Kornelia J. „Pociąg”, Niepubliczne Przedszkole Radosna Kraina • Maja K. „Kukułka”, PM Nr 5        • Gabriela B. „Kukułka”, PM Nr 14

Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego oraz recytatorskiego otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursach oraz gratulujemy sukcesu!

Zobacz także:

Próbna ewakuacja

Próbna ewakuacja

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 15 września 2021r. o godz. 10:00 przeprowadzone zostały próbne ćwiczenia...

Opublikowano