Wizyta węża w przedszkolu

Wizyta węża w przedszkolu

W poniedziałek, 15 listopada 2021 odbył się pokaz edukacyjny dotyczący życia, zwyczajów i budowy węży. Przedszkolaki dowiedziały się, że wąż śpi z otwartymi oczami i nie posiada powiek oraz przechodzi wylinkę, czyli zrzuca naskórek. Najlepszym zmysłem węża jest słuch, ponieważ całym ciałem może odbierać wibracje powietrza i drgania z podłoża, natomiast rozwidlonym językiem rozpoznaje zapachy. Wąż potrafi też nieźle widzieć w ciemności, dzięki czemu jest świetnym myśliwym.Najwięcej emocji wzbudził fakt, iż dzieci mogły pogłaskać węża oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz także:

Widowisko „Kot  butach”

Widowisko „Kot butach”

W poniedziałek 28 października 3 grupy z naszego przedszkola: Jeżyki, Pszczółki i Kaczuszki  udały się do Szkoły Tańca „Myka”, aby wziąć udział w ...

Opublikowano
Wyjście na skrzyżowanie

Wyjście na skrzyżowanie

Dnia 17 września  dwie grupy z naszego przedszkola Stokrotki  i Żabki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie...

Opublikowano
Z wizytą  pasiece „ULIK”

Z wizytą pasiece „ULIK”

2 października dzieci z grupy Stokrotki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Ulik” w Mokrymlipiu. Tam czekało...

Opublikowano